RLP02360R0FS14
Mfr.Part #
RLP02360R0FS14
Resistance :
360Ohm
Length :
10.2mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Max Operating Temperature :
275°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Diameter :
4mm
Power Rating :
2W
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Tolerance :
1%
Datasheets
RLP02360R0FS14
Vishay / Sfernice RLP02360R0FS14
Through Hole 360Ohm, Wirewound,