RLP02301R0FS14
Mfr.Part #
RLP02301R0FS14
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Power Rating :
2W
Tolerance :
1%
Resistance :
301Ohm
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Diameter :
4mm
Max Operating Temperature :
275°C
Length :
10.2mm
Datasheets
RLP02301R0FS14
Vishay / Sfernice RLP02301R0FS14
Through Hole 301Ohm, Wirewound,