RLP02200R0FS14
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLP02200R0FS14
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
Molded
Max Operating Temperature :
275°C
Diameter :
4mm
Length :
10.2mm
Power Rating :
2W
Tolerance :
1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Wirewound
Resistance :
200Ohm
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Datasheets
RLP02200R0FS14
Vishay / Sfernice RLP02200R0FS14
Through Hole 200Ohm, Wirewound,