RLP01R1500JS14MG7
Mfr.Part #
RLP01R1500JS14MG7
Tolerance :
5%
Length :
7mm
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Power Rating :
1W
Max Operating Temperature :
275°C
Resistance :
150mOhm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
RLP01R1500JS14MG7
Vishay / Sfernice RLP01R1500JS14MG7
Through Hole 150mOhm, Wirewound,