RLP01N10R00FR15
Mfr.Part #
RLP01N10R00FR15
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Factory Lead Time :
111 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Max Operating Temperature :
275°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
10Ohm
Power Rating :
1W
Diameter :
2.5mm
Length :
7mm
Datasheets
RLP01N10R00FR15
Vishay / Sfernice RLP01N10R00FR15
Through Hole 10Ohm, Wirewound,