RLP0151R10FS14
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLP0151R10FS14
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
1%
Diameter :
2.5mm
Power Rating :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Max Operating Temperature :
275°C
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Wirewound
Package / Case :
Molded
Mount :
Through Hole
Resistance :
51.1Ohm
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Length :
7mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RLP0151R10FS14
Vishay / Sfernice RLP0151R10FS14
Through Hole 51.1Ohm, Wirewound,