RLP0151R10FS00
Mfr.Part #
RLP0151R10FS00
Max Operating Temperature :
275°C
Tolerance :
1%
Diameter :
2.5mm
Power Rating :
1W
Resistance :
51.1Ohm
Length :
7mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Datasheets
RLP0151R10FS00
Vishay / Sfernice RLP0151R10FS00
Through Hole 51.1Ohm, Wirewound,