RLP014R750FS00
Mfr.Part #
RLP014R750FS00
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
111 Weeks
Length :
7mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Tolerance :
1%
Diameter :
2.5mm
Power Rating :
1W
Resistance :
4.75Ohm
Composition :
Wirewound
Published :
Max Operating Temperature :
275°C
Datasheets
RLP014R750FS00
Vishay / Sfernice RLP014R750FS00
Through Hole 4.75Ohm, Wirewound,