RLP0149R90FS14
Mfr.Part #
RLP0149R90FS14
Max Operating Temperature :
275°C
Length :
7mm
Power Rating :
1W
Resistance :
49.9Ohm
Tolerance :
1%
Diameter :
2.5mm
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
RLP0149R90FS14
Vishay / Sfernice RLP0149R90FS14
Through Hole 49.9Ohm, Wirewound,