RLP01430R0FS00
Mfr.Part #
RLP01430R0FS00
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Length :
7mm
Resistance :
430Ohm
Diameter :
2.5mm
Tolerance :
1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
1W
Max Operating Temperature :
275°C
Datasheets
RLP01430R0FS00
Vishay / Sfernice RLP01430R0FS00
Through Hole 430Ohm, Wirewound,