RLP011R180DS14
Mfr.Part #
RLP011R180DS14
Max Operating Temperature :
275°C
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Tolerance :
0.5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
1.18Ohm
Diameter :
2.5mm
Length :
7mm
Datasheets
RLP011R180DS14
Vishay / Sfernice RLP011R180DS14
Through Hole 1.18Ohm, Wirewound,