RLP011R000FS00
Mfr.Part #
RLP011R000FS00
Diameter :
2.5mm
Resistance :
1Ohm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Max Operating Temperature :
275°C
Published :
Copper, Silver, Tin
Factory Lead Time :
111 Weeks
Tolerance :
1%
Length :
7mm
Power Rating :
1W
Datasheets
RLP011R000FS00
Vishay / Sfernice RLP011R000FS00
Through Hole 1Ohm, Wirewound,