RLP0112R00JR15
Mfr.Part #
RLP0112R00JR15
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
111 Weeks
Tolerance :
5%
Resistance :
12Ohm
Power Rating :
1W
Length :
7mm
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ROHS3 Compliant
Published :
Max Operating Temperature :
275°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Diameter :
2.5mm
Datasheets
RLP0112R00JR15
Vishay / Sfernice RLP0112R00JR15
Through Hole 12Ohm, Wirewound,