RLP01110R0BS00
Mfr.Part #
RLP01110R0BS00
Max Operating Temperature :
275°C
Resistance :
110Ohm
Diameter :
2.5mm
Length :
7mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Tolerance :
0.1%
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
1W
Datasheets
RLP01110R0BS00
Vishay / Sfernice RLP01110R0BS00
Through Hole 110Ohm, Wirewound,