RLP0110R00JR15
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLP0110R00JR15
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
Molded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Length :
7mm
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
275°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
111 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Diameter :
2.5mm
Composition :
Wirewound
Power Rating :
1W
Resistance :
10Ohm
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Tolerance :
5%
Datasheets
RLP0110R00JR15
Vishay / Sfernice RLP0110R00JR15
Through Hole 10Ohm, Wirewound,