RLC50K2R70FTE
Mfr.Part #
RLC50K2R70FTE
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Description
RES 2.7 OHM 3/4W 1% 2010
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.75mm)
Resistance :
2.7 Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLC50K2R70FTE
Kamaya RLC50K2R70FTE
RLC Series, Thick Film, 2.7 Ohms, 0.75W, 3/4W, ±1%, -55°C ~ 155°C