RLC35KR820FTE
Mfr.Part #
RLC35KR820FTE
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
RES 0.82 OHM 2/3W 1% 1210
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension :
0.122" L x 0.098" W (3.10mm x 2.50mm)
Power (Watts) :
0.667W, 2/3W
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.75mm)
Resistance :
820 mOhms
Datasheets
RLC35KR820FTE
Kamaya RLC35KR820FTE
RLC Series, Thick Film, 820 mOhms, 0.667W, 2/3W, ±1%, -55°C ~ 155°C