RLC32-R060JTP
Mfr.Part #
RLC32-R060JTP
Description
RES 0.06 OHM 1/2W 5% 1206
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Size / Dimension :
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Brand :
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Resistance :
60 mOhms
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
0/ +250ppm/°C
Datasheets
RLC32-R060JTP
Kamaya RLC32-R060JTP
RLC Series, Thick Film, 60 mOhms, 0.5W, 1/2W, ±5%, -55°C ~ 155°C