RLC32K9R10FTP
Mfr.Part #
RLC32K9R10FTP
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES 9.1 OHM 1/2W 1% 1206
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
9.1 Ohms
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLC32K9R10FTP
Kamaya RLC32K9R10FTP
RLC Series, Thick Film, 9.1 Ohms, 0.5W, 1/2W, ±1%, -55°C ~ 155°C