RLC32-R091FTP
Mfr.Part #
RLC32-R091FTP
Description
RES 0.091 OHM 1/2W 1% 1206
Temperature Coefficient :
0/ +250ppm/°C
Tolerance :
±1%
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Resistance :
91 mOhms
Size / Dimension :
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Datasheets
RLC32-R091FTP
Kamaya RLC32-R091FTP
RLC Series, Thick Film, 91 mOhms, 0.5W, 1/2W, ±1%, -55°C ~ 155°C