RLC10-R200FTH
Mfr.Part #
RLC10-R200FTH
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
RES 0.2 OHM 1/8W 1% 0402
Temperature Coefficient :
0/ +300ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Tolerance :
±1%
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Resistance :
200 mOhms
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Datasheets
RLC10-R200FTH
Kamaya RLC10-R200FTH
RLC Series, Thick Film, 200 mOhms, 0.125W, 1/8W, ±1%, -55°C ~ 155°C