RL2512JK-070R33L
Mfr.Part #
RL2512JK-070R33L
Description
RES 0.33 OHM 5% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Construction :
RECTANGULAR
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±600ppm/°C
Weight :
40.511469mg
33 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.250Lx0.126W 6.35mmx3.20mm
Lead Free :
Lead Free
Depth :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
1W
Tolerance :
±5%
Resistance :
330mOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
0.5745V
Datasheets
RL2512JK-070R33L
YAGEO RL2512JK-070R33L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RL Series, Thick Film, 330mOhm, ±5%, -55°C~155°C