RL2512JK-070R13L
Mfr.Part #
RL2512JK-070R13L
Description
RES 0.13 OHM 5% 1W 2512
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±5%
Resistance :
130mOhm
Temperature Coefficient :
±600ppm/°C
Height :
660.4μm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.250Lx0.126W 6.35mmx3.20mm
Datasheets
RL2512JK-070R13L
YAGEO RL2512JK-070R13L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RL Series, Thick Film, 130mOhm, ±5%, -55°C~155°C