RL07S200JRSL
Mfr.Part #
RL07S200JRSL
Description
RES 20 OHM 1/4W 5% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Diameter :
2.29mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Width :
2.29mm
Axial
Max Operating Temperature :
175°C
Power Rating :
250mW
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
20Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
6.096mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Lead Free :
Contains Lead
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RL07S200JRSL
Vishay / Dale RL07S200JRSL
Through Hole 20Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,