RL0607-471-R
Mfr.Part #
RL0607-471-R
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder
Description
FIXED IND 470UH 306MA 2 OHM TH
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
306mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Mounting Type :
Through Hole
Series :
RL0607
Type :
Wirewound
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
2Ohm Max
Tolerance :
±10%
Inductance :
470μH
Test Frequency :
10kHz
Min Operating Temperature :
-40°C
Frequency - Self Resonant :
2MHz
Height Seated (Max) :
0.287 7.30mm
Inductance Frequency - Test :
10kHz
Current Rating :
306mA
Package / Case :
Radial, Vertical Cylinder
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Material - Core :
Ferrite
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.224Dia 5.70mm
Current - Saturation :
220mA
Shielding :
Unshielded
Composition :
Wirewound
Datasheets
RL0607-471-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD