RL0607-330-R
Mfr.Part #
RL0607-330-R
Package / Case
Radial
Description
FIXED IND 33UH 1.08A 171 MOHM TH
Fixed Inductors
Min Operating Temperature :
-40°C
Tolerance :
10%
DC Resistance (DCR) - Parallel :
171mOhm
Height Seated (Max) :
7.2898mm
Current Rating :
1.08A
Test Frequency :
10kHz
Inductance :
33 µH
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Composition :
Ferrite
RoHS Status :
RoHS Compliant
HTS Code :
Current - Saturation :
840mA
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
Radial
Mount :
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
16 Weeks
Frequency - Self Resonant :
11MHz
Datasheets
RL0607-330-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD