RL0603JR-070R25L
Mfr.Part #
RL0603JR-070R25L
Description
RES 0.25 OHM 5% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±800ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
250mOhm
Datasheets
RL0603JR-070R25L
YAGEO RL0603JR-070R25L
RL Series, Thick Film, 250mOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C