RL0510S-300-F
Mfr.Part #
RL0510S-300-F
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
RES SMD 30 OHM 1% 1/6W 0402
Manufacturer :
Susumu
ROHS3 Compliant
Weight :
652.039032μg
Case Code (Metric) :
Composition :
Thin Film
Feature :
Current Sense
Max Power Dissipation :
167mW
Published :
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
0/ +200ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Height :
457.2μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Resistance :
30Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
RL0510S-300-F
Susumu RL0510S-300-F
RL Series, Thin Film, 30Ohm, 0.167W 1/6W, ±1%, -55°C~125°C