RL0510S-220-F
Mfr.Part #
RL0510S-220-F
Description
RES SMD 22 OHM 1% 1/6W 0402
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Max Power Dissipation :
167mW
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
652.039032μg
Resistance :
22Ohm
Temperature Coefficient :
0/ +200ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Datasheets
RL0510S-220-F
Susumu RL0510S-220-F
RL Series, Thin Film, 22Ohm, 0.167W 1/6W, ±1%, -55°C~125°C