RK73H3ATTE6R81F
Mfr.Part #
RK73H3ATTE6R81F
Description
RES 6.81 OHM 1% 1W 2512
Tolerance :
±1%
RECTANGULAR
ECCN Code :
EAR99
ROHS3 Compliant
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
6.81Ohm
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RK73H3ATTE6R81F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H3ATTE6R81F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 6.81Ohm, ±1%, -55°C~155°C