RK73H3ATTE69R8D
Mfr.Part #
RK73H3ATTE69R8D
Description
RES 69.8 OHM 0.5% 1W 2512
Factory Lead Time :
7 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
69.8Ohm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Datasheets
RK73H3ATTE69R8D
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H3ATTE69R8D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 69.8Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C