RK73H3ATTE5R23F
Mfr.Part #
RK73H3ATTE5R23F
Description
RES 5.23 OHM 1% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
1W
2
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Height :
700μm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±1%
Thick Film
Voltage - Rated :
500V
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
5.23Ohm
Case Code (Imperial) :
2512 (6432 Metric)
Published :
Datasheets
RK73H3ATTE5R23F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H3ATTE5R23F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 5.23Ohm, ±1%, -55°C~155°C