RK73H3ATTE4R32F
Mfr.Part #
RK73H3ATTE4R32F
Description
RES 4.32 OHM 1% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Surface Mount :
yes
Published :
Series :
RK73H
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
1W
Resistance :
4.32Ohm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RK73H3ATTE4R32F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H3ATTE4R32F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 4.32Ohm, ±1%, -55°C~155°C