RK73H3ATTE3R16F
Mfr.Part #
RK73H3ATTE3R16F
Description
RES 3.16 OHM 1% 1W 2512
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
3.16Ohm
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
1W
Surface Mount
Datasheets
RK73H3ATTE3R16F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H3ATTE3R16F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 3.16Ohm, ±1%, -55°C~155°C