RK73H3ATTE3R00F
Mfr.Part #
RK73H3ATTE3R00F
Description
RES 3 OHM 1% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
3Ohm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
2
Factory Lead Time :
7 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
1W