RK73H3ATTE39R0D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RK73H3ATTE39R0D
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 39 OHM 0.5% 1W 2512
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Series :
RK73H
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
39Ohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Ratings :
AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Composition :
Thick Film
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.5%
Construction :
RECTANGULAR
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
1W
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C