RK73H3ATTE2742F
Mfr.Part #
RK73H3ATTE2742F
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES 27.4K OHM 1% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Surface Mount :
yes
Published :
Factory Lead Time :
7 Weeks
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Power Rating :
1W
WRAPAROUND
Lead Free :
Lead Free
Resistance :
27.4kOhm
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Tolerance :
±1%
Datasheets
RK73H3ATTE2742F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H3ATTE2742F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 27.4kOhm, ±1%, -55°C~155°C