RK73H3ATTE2550D
Mfr.Part #
RK73H3ATTE2550D
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES 255 OHM 0.5% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
255Ohm
Factory Lead Time :
7 Weeks
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RK73H3ATTE2550D
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H3ATTE2550D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 255Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C