RK73H3ATTE24R3D
Mfr.Part #
RK73H3ATTE24R3D
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES 24.3 OHM 0.5% 1W 2512
Factory Lead Time :
7 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
24.3Ohm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Datasheets
RK73H3ATTE24R3D
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H3ATTE24R3D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 24.3Ohm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C