RK73H3ATTE2402D
Mfr.Part #
RK73H3ATTE2402D
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES 24K OHM 0.5% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Factory Lead Time :
7 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
24kOhm
Datasheets
RK73H3ATTE2402D
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H3ATTE2402D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 24kOhm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C