RK73H3ATTE1R27F
Mfr.Part #
RK73H3ATTE1R27F
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES 1.27 OHM 1% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
1W
Voltage - Rated :
500V
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Case Code (Metric) :
Military Standard :
Not
Rated Power Dissipation (P) :
1W
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
1.27Ohm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±1%
yes
Height :
700μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Depth :
3.1mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Datasheets
RK73H3ATTE1R27F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H3ATTE1R27F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 1.27Ohm, ±1%, -55°C~155°C