RK73H2HTTE6494F
Mfr.Part #
RK73H2HTTE6494F
Description
RES 6.49M OHM 1% 3/4W 2010
FIXED RESISTOR
Composition :
Thick Film
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Tolerance :
±1%
Resistance :
6.49MOhm
Datasheets
RK73H2HTTE6494F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2HTTE6494F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 6.49MOhm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C