RK73H2HTTE5760F
Mfr.Part #
RK73H2HTTE5760F
Description
RES 576 OHM 1% 3/4W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Power Rating :
750mW
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
576Ohm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±1%