RK73H2HTTE4301F
Mfr.Part #
RK73H2HTTE4301F
Description
RES 4.3K OHM 1% 3/4W 2010
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.3kOhm
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Datasheets
RK73H2HTTE4301F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2HTTE4301F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 4.3kOhm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C