RK73H2HTTE39R0F
Mfr.Part #
RK73H2HTTE39R0F
Description
RES 39 OHM 1% 3/4W 2010
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Resistance :
39Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%