RK73H2HTTE3302F
Mfr.Part #
RK73H2HTTE3302F
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Description
RES 33K OHM 1% 3/4W 2010
Chip Resistor - Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
2
Power Rating :
750mW
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
700μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
6 Weeks
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Tolerance :
±1%
Published :
Resistance :
33kOhm
Voltage - Rated :
400V