RK73H2HTTE22R6F
Mfr.Part #
RK73H2HTTE22R6F
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Description
RES 22.6 OHM 1% 3/4W 2010
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
2
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
400V
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
yes
Height :
700μm
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Power Rating :
750mW
Case Code (Metric) :
Resistance :
22.6Ohm
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Datasheets
RK73H2HTTE22R6F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2HTTE22R6F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 22.6Ohm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C