RK73H2HTTE2100F
Mfr.Part #
RK73H2HTTE2100F
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Description
RES 210 OHM 1% 3/4W 2010
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Thick Film
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Resistance :
210Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Lead Free
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
400V
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
JESD-609 Code :
e3
Height :
700μm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Factory Lead Time :
6 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
750mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RK73H2HTTE2100F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2HTTE2100F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 210Ohm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C