RK73H2HTTE17R8F
Mfr.Part #
RK73H2HTTE17R8F
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Description
RES 17.8 OHM 1% 3/4W 2010
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
AEC-Q200
Surface Mount :
yes
Construction :
RECTANGULAR
Pbfree Code :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
6 Weeks
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Voltage - Rated :
400V
Resistance :
17.8Ohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Power Rating :
750mW
Height :
700μm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Datasheets
RK73H2HTTE17R8F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2HTTE17R8F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 17.8Ohm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C