RK73H2HTTE1471F
Mfr.Part #
RK73H2HTTE1471F
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Description
RES 1.47K OHM 1% 3/4W 2010
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
1.47kOhm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
6 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Surface Mount
Power Rating :
750mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Pbfree Code :
yes
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
RK73H2HTTE1471F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2HTTE1471F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 1.47kOhm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C